Do gory

 Wytłaczarki do metalowych blaszek identyfikacyjnych STM
24/07/2022

Wytłaczarki do metalowych blaszek identyfikacyjnych STM

By

Wytłaczanie blaszek identyfikacyjnych ma swoje zastosowanie w przemyśle. Prace te można wykonać za pomocą ręcznych lub elektronicznych wytłaczarek. Poznaj popularne na rynku modele wykorzystywane przez małe, średnie i duże firmy produkcyjne i usługowe.  

Wytłaczanie blaszek identyfikacyjnych ma duże znaczenie w przemyśle. Doskonale sprawdza się tam, gdzie kluczowa jest widoczność znaku na produktach poddanych procesom cynkowania, malowania czy obróbki piecowej, które mają destrukcyjny wpływ na wiele powierzchni. Do procesów wytłaczania znaków na blaszkach identyfikacyjnych wykorzystuje się narzędzia ręczne i elektroniczne.

reklama

Ręczna wytłaczarka S.T.M. do metalowych blaszek identyfikacyjnych

Urządzenie przeznaczone jest do wytłaczania lub wtłaczania nieśmiertelników, metalowych zawieszek czy tabliczek znamionowych. Wytłaczarka jest przenośna i kompaktowa. Nie wymaga podłączenia do zasilania. Jej solidna konstrukcja oraz intuicyjne zasady użytkowania sprawiają, że będzie doskonałym narzędziem w każdej małej i średniej firmie. Ręczne wytłaczaki sprawdzają się w przemyśle stoczniowym, urządzeń elektrycznych i maszynowym, w branży motoryzacyjnej i rowerowej, a także przy produkcji silników czy hartowania stali. Będą nieodzowne przy produkcji tzw. nieśmiertelników dla wojska. 

Dzięki zastosowaniu wytłaczaki można tworzyć unikalne tabliczki i nieśmiertelniki, na których wytłacza się litery alfabetu, cyfry i symbole. Urządzenie umożliwia dostosowanie wielkości liter do potrzeb użytkownika. Zaletą urządzenia jest niewielka masa i niezawodna konstrukcja oraz precyzyjna orientacja i wygodna obsługa. Wytłaczarka obsługuje blaszki do tłoczenia o wymiarach 85mm na 55mm. Taka wielkość pozwala umieścić na powierzchni blaszki tekst wystarczający do utworzenia unikalnego ciągu znaków. 

Co ważne, maszynę można wykorzystać do tłoczenia znaków na blaszkach stalowych o grubości do 0,4mm, skórze, tworzywie sztucznym typu PCV, wizytówkach, miękkim papierze samoprzylepnym, kartach pcv, a także produktach drewnianych. Taka rozpiętość surowców sprawia, że wytłaczarka ręczna S.M.T. znajdzie zastosowanie w wielu warsztatach i małych firmach produkcyjnych. 

Elektroniczna wytłaczarka C430

Dla firm, które oczekują bardziej wydajnego sprzętu, proponuje się bębenkowe drukarki do wytłaczania przywieszek i tabliczek znamionowych. Maszyny C430 zaprojektowane zostały z myślą o ciągłej i ciężkiej produkcji. W tym celu wyposażono je w niezawodny i mocny system do wytłaczania zdolny pracować w najtrudniejszych warunkach przemysłowych. Wytłaczarka C430 jest przeznaczona do obsługi szerokiej gamy rozmiarów, materiałów, kształtów oraz grubości. Urządzenie obsłuży powierzchnie wykonane ze stali, żelaza, brązu, aluminium przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości wytłoczeń. 

Maszyna do wytłaczania posiada wytrzymały mechanizm zasilany silnikiem o wysokim momencie obrotowym, a także mocne ramię wytłaczające, hartowany bęben i czcionki przygotowane do najtrudniejszych prac. Z powodzeniem może pracować w procesach produkcyjnych wymagających wytwarzania zawieszek lub blaszek znamionowych w cyklu średnio- i wysokoseryjnym. W tym celu wytłaczarka C430 wyposażona została w zintegrowany, ręcznie regulowany zasobnik, zdolny pomieścić do 350 przewieszek o grubości 0,5mm. Zaletą urządzenia jest ręcznie regulowany mechanizm ładujący, który może obsłużyć zróżnicowane kształty i rozmiary przewieszek. 

Wytłaczarka  C430 daje także możliwość tworzenia zróżnicowanych wzorów oraz rozmiarów czcionek, w standardzie dostępnych w wielościach od 3 do 12 mm. Co więcej, producent umożliwia wyprodukowanie indywidualnych czcionek i wzorów (w tym logo) dostosowanych do indywidualnego zapotrzebowania klienta. 

Dla podniesienia wydajności pracy urządzenie posiada 2 sprawdzone systemy wyrzutu wykonanych blaszek. Pierwszy, dzięki zastosowaniu wyrzutu bocznego, pozwala gromadzić wykonane elementy w zewnętrznym magazynku. Drugi natomiast umożliwia zbieranie wykonanych blaszek w magazynku typu FIFO. 

Wytłaczarka C430 może pracować w trybie on-line i off-line. Urządzenie wyposażono w protokoły kompatybilne ze sterownikami do drukarek do Windowsa, dzięki czemu proces wytłaczania może być sprawnie zarządzany przez każdą aplikację opartą na tym systemie. Obsługę wytłaczaki ułatwiają dodatkowo porty USB i nowy interfejs LAN, dzięki któremu można przeprowadzać zdalną diagnostykę, konfigurację i aktualizację oprogramowania urządzenia. 

źródło: stmech.eu

Prev Post

Magazyn dla e-commerce – jakie cechy powinien posiadać

Next Post

Sprzątanie po remoncie – jak się za to zabrać?

post-bars

Podobne