Do gory

 Magazyn dla e-commerce – jakie cechy powinien posiadać
24/07/2022

Magazyn dla e-commerce – jakie cechy powinien posiadać

By

Branża handlu internetowego jest jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się gałęzi rynku. W efekcie coraz więcej sklepów internetowych planuje skorzystać z usług outsourcingu magazynu mając nadzieję na skrócenie czasu obsługi klienta przy jednoczesnym zachowaniu wysokich standardów obsługi. Jak zatem wybrać magazyn dla sklepu internetowego, żeby mieć pewność odpowiedniej obsługi własnych klientów? 

Sprzedaż internetowa jest coraz popularniejszą formą nabywania towarów. Szacuje się, że w roku 2026 wartość sprzedaży brutto w e-commerce wyniesie ponad 160 mld złotych. Co więcej, do tego czasu będzie on rósł w średnim tempie 12% rocznie. Jak duża jest to skala? Wystarczy powiedzieć, że handel internetowy w 2021r. stanowił ok. 14% w globalnej sprzedaży detalicznej w Polsce. Niewątpliwie digitalizację sprzedaży przyspieszyła pandemia i rozwój internetowych platform sprzedażowych. 

reklama

Wraz z przeniesieniem coraz większego koszyka sprzedaży do sieci wzrasta zapotrzebowanie na usługi magazynowe dla e-commerce. Coraz więcej sklepów internetowych szuka magazynów, które oferują już nie tylko tradycyjną formę usług w zakresie bezpiecznego przechowywania towarów, ale także oferujących kompleksowe usługi dotyczące usług magazynowych.

Jakie usługi powinien mieć magazyn dla e-commerce

Dobry magazyn dla branży handlu internetowego powinien oferować szeroki wachlarz usług umożliwiający dobór ich zakresu do indywidualnych potrzeb klientów. Jednym z poszukiwanych przez właścicieli podmiotów e-commerce jest tzw. one stop shop, w ramach którego dostępne są zarówno usługi magazynowania towarów, jak i rozładunek, kompletacja, konfekcjonowanie i dystrybucja dóbr. Dodatkowym atutem może być również możliwość skorzystania z usług spedycyjnych i obsługi ładunków importowanych. W ten sposób właściciel sklepu internetowego  może przekazać realizację wszystkich procesów związanych z importem, magazynowaniem i dystrybucją swoich towarów. Zaoszczędzony czas może przeznaczyć na rozwój swojego biznesu bez obaw, że skomplikowane procesy importowe, magazynowe i dostarczania zakupionych towarów nie będą zrealizowane prawidłowo. 

Sprowadzając towary do magazynu e-commerce właściciel sklepu może zdecydować się na skorzystanie z usług dekonsolidacji kontenerów. Wyładowanie towarów z kontenera oraz ich właściwa lokalizacja w magazynie wymaga pracy i odpowiedniej organizacji. Co więcej, niektóre magazynowane towary wymagają odpowiednich warunków przechowywania i składowania, o co może także zadbać magazyn e-commerce. 

W odpowiednio przygotowanych magazynach możesz liczyć także na możliwość skorzystania z usługi paletyzacji, kompletacji, konfekcjonowania i dystrybucji towarów. Przygotowanie asortymentu dla konkretnego klienta, spakowanie oraz wysyłka kurierska do klientów w Polsce, Europie czy na świecie także nie powinna stwarzać żadnych problemów. 

Dobrze przygotowany magazyn e-commerce będzie udostępniał klientom system WMS, dzięki któremu można przeprowadzić integrację z zewnętrznymi systemami klientów. W ten sposób można zdalnie sprawnie zarządzać całym stokiem, tworzyć zlecenia kompletowania i wysyłki towarów. Mobilny podgląd magazynu umożliwia stałą kontrolę stoku wraz z możliwością zarządzania zasobami przez klienta z poziomu aplikacji mobilnej. 

Zalety korzystania z usług magazynowych e-commerce

Wynajęcie powierzchni w magazynie e-commerce pozwala na szybsze i sprawniejsze zarządzanie stokiem oraz wysyłką towarów do klientów. W efekcie za korzystanie z kompleksowych usług magazynowych uwzględniających składowanie, konfekcjonowanie i wysyłkę produktów do klientów płaci się niższe kwoty niż za korzystanie z podobnych usług u kilku innych dostawców. Co więcej, ma się pełen wgląd w stan magazynowy. Ponadto proces wysyłki jest sprawny i funkcjonalny. Outsourcing usług magazynowych pozwala zaoszczędzić środki na zatrudnienie pracowników w ramach firmy, zabezpieczenie magazynu oraz obsługę kurierską. Z kolei czas zaoszczędzony w wyniku przekazania realizacji usług magazynowych zewnętrznemu i wyspecjalizowanemu podmiotowi można przeznaczyć na inne cele — na przykład rozwój własnego biznesu. 

źródło: symlog.eu

Prev Post

Dom opieki z rehabilitacją – najlepsze miejsce dla seniora

Next Post

Wytłaczarki do metalowych blaszek identyfikacyjnych STM

post-bars

Podobne