Do gory

 Dom opieki z rehabilitacją – najlepsze miejsce dla seniora
24/07/2022

Dom opieki z rehabilitacją – najlepsze miejsce dla seniora

By

Wybór domu opieki dla seniora to szczególnie wymagające zadanie, gdyż chodzi o dobro bliskiej osoby. Żeby zapewnić jej komfortowe warunki do życia, należy wnikliwie przeanalizować ofertę placówek. Współczesne domy spokojnej starości zapewniają swoim podopiecznym wiele udogodnień. Jednym z nich jest dostęp do zabiegów rehabilitacyjnych. Dlaczego dom opieki z rehabilitacją to dobry wybór?

Dom opieki z rehabilitacją – dlaczego warto?

Zdarza się, że rodzina – mimo najszczerszych chęci – nie jest w stanie zapewnić seniorowi odpowiedniej opieki lub wystarczającej ilości czasu. Poważna choroba wymagająca nieustannej asysty drugiego człowieka, trudne warunki mieszkaniowe oraz obowiązki służbowe to najczęściej wymieniane powody, które sprawiają, że rodzina zmuszona jest podjąć decyzję o przekazaniu bliskiego do domu opieki. Coraz częściej dzieje się to na życzenia samego seniora, który nie chce być obciążeniem dla rodziny.

reklama

Niezależnie od motywów wybór domu spokojnej starości to zawsze wymagające zadanie. Żeby zapewnić bliskiej osobie komfortowe warunki życia, należy wziąć pod uwagę wiele kryteriów. Poziom opieki medycznej, standard wyposażenia, wyżywienie czy też cena to tylko niektóre elementy, którym należy się przyjrzeć. Wnikliwa analiza pozwoli znaleźć placówkę, która spełni oczekiwania rodziny i seniora.

Domy spokojnej starości to coraz nowsze placówki, które stawiają na komfort podopiecznych. Zapewniają im nie tylko całodobową opiekę, ale również dostęp do konsultacji psychologicznych. Coraz większym uznaniem cieszą się też domy opieki oferujące zabiegi rehabilitacyjne. Dlaczego stanowią one dobry wybór? Jakie są ich największe zalety?

  1. Łatwy dostęp do zabiegów rehabilitacyjnych. Senior nie musi nigdzie wyjeżdżać, aby podreperować swoje zdrowie i samopoczucie. Wszystko ma na miejscu.
  2. Szeroka oferta zabiegów rehabilitacyjnych. Senior ma do wyboru różne zabiegi rehabilitacyjne. Zdecydować może się m.in. na masaż, drenaż limfatyczny, fizykoterapię czy też kinezyterapię. Zabiegi dopasowywane są do jego stanu zdrowia, kondycji fizycznej, a także preferencji. Z oferty skorzystać mogą zarówno osoby starsze borykające się z różnymi dolegliwościami, jak i seniorzy w pełni sił.
  3. Atrakcyjne możliwości spędzania czasu. Zabiegi rehabilitacyjne nie tylko służą poprawie zdrowia, ale również stanowią atrakcyjną formę rozrywki. Dzięki nim senior może się zrelaksować, odprężyć i miło spędzić czas.
  4. Skuteczny sposób na aktywizację osób starszych. Seniorzy często popadają w stan zobojętnienia. Nie jest im łatwo odnaleźć się w nowym miejscu, jakim jest dom opieki. Oczywiście, jego pracownicy dokładają wszelkich starań, aby osoba starsza poczuła się w placówce jak w domu. Nie zawsze jednak to wystarcza. Senior wycofuje się. W takiej sytuacji możliwość skorzystania z zabiegów rehabilitacyjnych stanowi atrakcyjny bodziec, który pozwala przerwać apatię.

Dlaczego jeszcze warto wybrać dom opieki z rehabilitacją?

Wraz z wiekiem stan zdrowia osób starszych pogarsza się. Seniorzy wolniej się poruszają, mają problemy z wysławianiem się i wykonywaniem codziennych czynności. Szwankuje też ich pamięć oraz zdolności poznawcze. Przebywając w domu spokojnej starości oferującym możliwość rehabilitacji, nie tylko zyskują całodobową opiekę, ale również mogą podreperować swoje zdrowie, a nawet cofnąć skutki pewnych chorób.

Uczestnictwo w zajęciach aktywizujących nie tylko pozytywnie wpływa na kondycję fizyczną, ale również mózg. Nawet w okresie starości potrzebuje on stymulacji. Warto mieć to na uwadze. Inaczej seniorowi trudno będzie zachować światłość umysłu. Oczywiście przed demencją starczą nie zawsze można się uchronić. Niemniej warto wspierać organizm osoby starszej na wielu płaszczyznach, także w sferze intelektualnej.

Dom opieki z rehabilitacją to miejsce, w którym senior otrzyma kompleksowe wsparcie. Łatwy dostęp do zabiegów sprawia, że osoba starsza może podreperować nie tylko swoje zdrowie, ale i samopoczucie. Nad wszystkim czuwają wykwalifikowani specjaliści. Dlatego rodzina może mieć pewność, że ich bliski znajduje się w dobrych rękach.

Prev Post

Jak wygląda procedura posadowienia domku mobilnego na działce?

Next Post

Magazyn dla e-commerce – jakie cechy powinien posiadać

post-bars

Podobne