Do gory

 Sprzątanie po remoncie – jak się za to zabrać?
24/07/2022

Sprzątanie po remoncie – jak się za to zabrać?

By

Ze słowem „remont” mogą wiązać się mieszane uczucia. Z jednej strony Twoje mieszkanie zostanie odświeżone i będzie prezentować się znacznie lepiej, z drugiej jednak remont słusznie kojarzy się z wszechobecnym brudem. Kurz, pył, plamy, zabrudzenia – z tym wszystkim musisz liczyć się za każdym razem, kiedy zabierasz się za remont. W jaki sposób posprzątać ten wszechobecny brud? Czy istnieje jakiś prosty sposób, aby szybko ogarnąć cały nieład?

Lepiej zapobiegać, niż leczyć

Znacznie rozsądniej będzie zapobiec powstawaniu brudu przed remontem, niż męczyć się potem z jego sprzątaniem. Z tego też powodu zaleca się zakrywanie najważniejszych powierzchni folią.

reklama

Powinieneś skupić się głównie na ochronie swoich mebli, sprzętu elektronicznego, oraz podłogi. Wystarczy niewielka ilość folii, a stanowczo zredukujesz brud, jaki pojawi się po remoncie.

Odkurzacz przemysłowy – musisz to mieć!

Każda firma sprzątająca Ci to powie: przed sprzątaniem na mokro, posprzątaj na sucho!

Nic nie sprawdzi się w tym zadaniu tak dobrze, jak odkurzacz przemysłowy. Koniecznie powinieneś zaopatrzyć się również w specjalistyczne końcówki. Za ich pomocą posprzątasz w trudno dostępnych miejscach.

Ściany i sufit umyj… miotłą?

Ściany i sufit mają bardzo dużą powierzchnię – szczególnie odczuć to możesz, gdy będziesz czyścić je za pomocą ścierki. Zamiast tego użyć powinieneś… miotły!

Wystarczy owinąć jej włosie zwilżonym ręcznikiem, i możesz zabierać się do pracy! Takie sprzątanie przebiegnie znacznie sprawniej, niż docieranie do niedostępnych miejsc tylko i wyłącznie za pomocą rąk (i ścierki).

Zamiast miotły doskonali sprawdzić powinien się również mop – jednak naszym zdaniem ciężej jest nim manewrować (z powodu na ogół większej wagi). Wygodniej jest również wykręcić i wymienić ręcznik.

Nie szoruj mebli!

Chyba, że chcesz nabawić się nieprzyjemnych dla oka zarysowań. Zamiast energicznie czyścić meble za pomocą szorstkiej gąbki, powinieneś postawić na cuda techniki.

Przed remontem koniecznie zaopatrz się w specjalne rozpuszczalniki do farb oraz inne detergenty przeznaczone dla mebli. Uwierz nam, że nawet dokładne owinięcie domowego sprzętu w folię nie uchroni przed wszystkimi zanieczyszczeniami.

Firma sprzątająca a remont

Sprzątanie po remoncie może trwać bardzo długo – kilka dni, lub nawet tygodni. Nie każdy z nas ma tyle czasu do poświęcenia, dlatego też rozsądniej będzie skorzystać z usług firm sprzątających.

Jeśli zastanawiasz się, czy firma sprzątająca oferuje również czyszczenie pomieszczeń po remontach, to odpowiedź brzmi twierdząco. Z usługi tej skorzystać powinieneś w szczególności, jeśli remont dotyczy miejsca publicznego – poczekalni w urzędzie miejskim, biura dla pracowników, lub też kuchni w restauracji.

Przy okazji, gdy zdecydujesz się już na kompleksowe sprzątanie mieszkania po remoncie, możesz również poprosić o dodatkowe usługi – w tym pranie tapicerki oraz wykładzin. Po remoncie w takich materiałach może osadzić się mnóstwo pyłu oraz kurzu, co stworzy idealne warunki dla rozwoju groźnych bakterii. Lepiej temu zapobiec.

Życzymy udanego, i przede wszystkim – czystego, remontu!

Prev Post

Wytłaczarki do metalowych blaszek identyfikacyjnych STM

Next Post

Komfort pacjenta – priorytet czy sprawa drugorzędna?

post-bars

Podobne