Do gory

 Sklep w stylu eko – trendy 2022/2023
15/12/2022

Sklep w stylu eko – trendy 2022/2023

By

Styl ekologiczny i rozwiązania przyjazne dla środowiska na stałe wpisały się w niemal każdą dziedzinę naszego życia i działalności zawodowej, również branżę POS. Wyraźnym znakiem tego trendu są nowoczesne ekspozytory z drewna i materiałów drewnopochodnych. Rezygnacja z plastiku na rzecz naturalnych materiałów doskonale wpisuje się w działania na rzecz środowiska, a także pozwala zbudować w sklepie wystrój w stylu eko. Przybliżamy, czym są ekspozytory z drewna i materiałów drewnopochodnych, kiedy można je stosować oraz jakie są ich zalety.

Czym właściwie są ekspozytory i po co się je stosuje?

Ekspozytory, zaraz obok stojaków czy regałów, są jednym z podstawowych elementów wyposażenia sklepu. Dotyczy to punktów handlowych, a także usługowych, niezależnie od branży, w jakiej działają. Najważniejszym zadaniem ekspozytorów jest prezentowanie produktów w sposób zachęcający do zakupu. Niektóre ekspozytory mogą mieć również formę reklamową lub testową, jeśli są wyposażone na przykład w miejsce na ulotki czy tester lub próbnik. Ekspozytor powinien być dostosowany do marki nie tylko pod kątem designu i wyglądu, ale również filozofii działania i branży, z jakiej pochodzi. Wybór ekspozytorów na rynku materiałów POS jest niebywale szeroki. Jednak warto korzystać z rozwiązań indywidualnych, dedykowanych i wykonywanych na zamówienie klienta. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie niepowtarzalnego efektu i wyróżnienie się spośród innych akcesoriów tego typu.

reklama

Czym kierować się przy wyborze ekspozytorów?

Jak już wspomnieliśmy, wybór ekspozytorów różnego rodzaju jest naprawdę imponujący. Producenci dają możliwość wybierania spośród różnych materiałów wykonania, stylów, designów, a także łączenia w ekspozytorze różnych funkcji, także reklamowej, testowej czy sprzedażowej. Warto decydować się na rozwiązania oryginalne i przyciągające uwagę. Należy szukać producentów z bogatym portfolio, ale jednocześnie oferujących indywidualne podejście do klienta i możliwość zaprojektowania ekspozytora dokładnie pod potrzeby danej marki. 

Kolejnym ważnym czynnikiem, na który warto zwrócić uwagę są materiały, na jakich pracuje firma oferująca artykuły POS, takie jak ekspozytory. Tworzywa sztuczne są absolutnym standardem, ale nie zawsze będą się one sprawdzać. Warto rozglądać się za innymi, bardziej nieszablonowymi propozycjami, takimi jak drewno, materiały drewnopochodne, metal czy karton. Nie bez znaczenia pozostaje także jakość tych materiałów i ich wytrzymałość. Dodatkowo należy zwrócić uwagę na sposób wykończenia i dbałość o szczegóły. 

Ekspozytory, jako element reklamowy świadczą o marce i budują jej wiarygodność wśród klientów, dlatego nie należy zapominać nawet o najmniejszych detalach.

Elementem, o którym warto pomyśleć jest również wyposażenie dodatkowe. Dobrze wykonany ekspozytor to dopiero początek. Reklama tego typu może sporo zyskać, dzięki uzupełnieniu jej na przykład w oświetlenie lub elementy multimedialne. Są to detale, które dodatkowo zwracają uwagę klienta, przyciągają go do ekspozytora i pozwalają zapoznać się z marką i jej produktami. A przecież na tym właśnie zależy producentom.

Ekspozytory z drewna i materiałów drewnopochodnych w sklepie w stylu eko

Ekspozytory z drewna i materiałów drewnopochodnych to doskonałe rozwiązanie dla sklepów i punktów, które budują swoją markę wokół rozwiązań przyjaznych dla środowiska. Na reklamę tego typu stawiają również producenci artykułów o charakterze naturalnym, ekologicznym i bio. Oprócz tego, że drewno jest materiałem pochodzącym z natury, a więc całkowicie ekologicznym to jest również niezwykle dekoracyjne, eleganckie i szlachetne. Dodatkowo drewno, wbrew pozorom, jest materiałem dość plastycznym, przez co możliwe jest jego dowolne kształtowanie. Dzięki tym wszystkim cechom materiały promocyjne i POS tworzone z drewna i materiałów drewnopochodnych są nie tylko piękne i przyciągają uwagę klientów, ale również są trwałe i wytrzymałe. 

Warto wykorzystać ekspozytory z drewna i materiałów drewnopochodnych do zaprezentowania produktów pochodzenia naturalnego. Taki dobór materiału do wykonania ekspozytora doskonale nawiązuje do historii, tradycji, zwyczajów oraz tradycyjnych receptur, przez co świetnie nadaje się także do prezentowania marek z wieloletnią tradycją.

Prev Post

Gięcie blach – bez tej wiedzy ani rusz. Co powinieneś wiedzieć?

Next Post

Grzyb na ścianie – metody pozbycia się problemu

post-bars

Podobne