Do gory

 Cena trawnika z rolki – czy założenie go jest bardziej opłacalne?
31/01/2023

Cena trawnika z rolki – czy założenie go jest bardziej opłacalne?

By

W końcu masz swój upragniony ogród? To świetnie! W pierwszej kolejności powinieneś zasiać na nim trawę. Wiele osób zastanawia się jednak, czy lepiej jest zdecydować się na założenie trawnika z rolki, czy też za pomocą tradycyjnego wysiewu nasion. W dzisiejszym artykule skupimy się głównie na kwestii finansowej trawników z rolek – i postaramy się obalić mit, że jest to bardzo droga inwestycja. Tak więc nie pozostaje nam nic innego, jak tylko zaprosić do przeczytania!

Trawa z rolki – jaki jest koszt ostateczny?

Koszt ostateczny założenia trawnika z rolki jest uzależniony od dwóch rzeczy – pola powierzchni Twojego ogrodu, oraz kompleksowość wybranej usługi. Tak więc po kolei.

reklama

To raczej oczywiste, że im większy jest Twój ogród, tym więcej trawy będziesz musiał zasiać. Nie bierz jednak pod uwagę samego kosztu jednej rolki trawy, gdyż całe podłoże trzeba również odpowiednio przygotować, co oczywiście wiąże się z kolejnymi, dodatkowymi kosztami.

Drugim najważniejszym czynnikiem decydującym jest kompleksowość wybranej usługi. Możesz bowiem zdecydować się nie tylko na zakup samych rolek z trawą (co jest oczywiście najtańszą możliwą opcją), ale również jej transport oraz rozłożenie na wcześniej przygotowanym terenie (tutaj powinieneś wliczyć dodatkowe koszta).

Możemy jednak podać orientacyjne widełki cenowe, które wynoszą od 30 do 40 złotych za metr kwadratowy. Warto też zorientować się, czy wybrana przez Ciebie firma przewiduje zniżki oraz rabaty cenowe za pokrywanie trawą dużej powierzchni ogrodu naraz.

A co z przygotowaniem terenu?

W poprzednim podpunkcie celowo pominęliśmy najdroższą z opcji, czyli rozłożenie trawy z rolki oraz przygotowanie terenu przez firmę zewnętrzną.

Tutaj ceny są już stosownie wyższe – bo nawet w granicach 60 złotych za metr kwadratowy.

Trawa z rolki czy z siewu – która opcja jest tańsza?

Rzeczą, która najbardziej odstrasza wiele osób od zakupu trawy w rolce jest cena. Jednak… czy naprawdę jest się czego obawiać?

To fakt, że wydatek na trawę w rolce może wydawać się spory – ale to tylko z tego względu, iż jest to zakup jednorazowy. W porównaniu z trawnikiem z siewu – tutaj na naszej drodze staną znacznie mniejsze wydatki, ale w dużej ilości. W wielu przypadkach może więc zdarzyć się, że różnica cen będzie naprawdę minimalna.

Dla kogo trawnik z rolki, a dla kogo z siewu?

Trawnik z siewu znacznie lepiej sprawdzi się u osób, którym zależy na naturalnej trawie. Trawnik z rolki natomiast będzie idealny w przypadku braku czasu oraz chęci posiadania „trawnika niczym z bajki”, dlaczego?

Ponieważ jeśli za zakładanie trawnika z rolki zabierze się zespół profesjonalistów, to możesz spodziewać się, że otrzymasz ogród równy niczym z linijki. Niektórym osobom bardzo podoba się tego typu „perfekcjonistyczny” efekt końcowy, jednak dla wielu będzie on sprawiał wrażenie sztucznego.

Ostateczny wybór należy oczywiście dla siebie – i bez względu na to, na który rodzaj trawnika się zdecydujesz, zadbaj o pomoc sprawdzonej grupy fachowców.

źródło: muravia.pl

Prev Post

Klimatyzacja mieszkania – na co możesz się zdecydować?

Next Post

Palenie papierosów a zdrowie – czy warto zapisać się na terapię?

post-bars

Podobne