Do gory

 Urządzenia peryferyjne do kas i drukarek fiskalnych – przegląd dostępnych rozwiązań
23/07/2022

Urządzenia peryferyjne do kas i drukarek fiskalnych – przegląd dostępnych rozwiązań

By

Kasy i drukarki fiskalne można wyposażyć w urządzenia peryferyjne, które wspomogą ich działanie i pozwolą stworzyć profesjonalne stanowisko sprzedażowe. Jakie sprzęty są szczególnie popularne wśród przedsiębiorców? Co wybrać, aby rozwinąć biznes?

Jakie urządzenia peryferyjne do kas i drukarek fiskalnych są dostępne na rynku?

Zgodnie z polskim prawem, część przedsiębiorców jest zobowiązana do ewidencji obrotu i kwot podatku należnego za pomocą urządzeń fiskalnych – kas lub drukarek. Żeby jednak stworzyć profesjonalny punkt sprzedaży, nie warto poprzestawać wyłącznie na obowiązkowych sprzętach. Dostępne na rynku urządzenia peryferyjne pozwalają rozbudować stanowisko sprzedażowe i sprawniej zarządzać biznesem. W jakie sprzęty warto zainwestować?

reklama
  1. Terminale płatnicze. Umożliwiają dokonywanie transakcji bezgotówkowych przy pomocy karty płatniczej, telefonu, zegarka czy też BLIK-a. Zapewniają nie tylko komfort klientom, którzy coraz rzadziej mają przy sobie gotówkę, ale również ułatwiają pracę kasjerowi oraz minimalizują ryzyko pomyłki, np. podczas wydawania reszty.
  2. Wagi elektroniczne. Służą do pomiaru masy produktów. Występują w różnych wersjach: prostej, kalkulacyjnej i etykietującej. Z łatwością można je więc dopasować do specyfiki prowadzonej działalności i rodzajów ważonych produktów. W przypadku sprzedaży obwoźnej i na placach targowych doskonale sprawdzają się modele zasilane bateryjnie.
  3. Czytniki kodów kreskowych. Są wykorzystywane do cyfrowej identyfikacji produktów oznaczonych kodem kreskowym. Stosuje się je nie tylko w handlu, ale i dystrybucji towarów lub usług oraz w logistyce. Na rynku dostępne są diodowe lub laserowe warianty ręczne (przewodowe i bezprzewodowe), jak i przeznaczone do zabudowy. To, na jaką opcję się zdecydujesz, zależy od potrzeb i specyfiki projektowanego stanowiska sprzedaży.
  4. Wago-skanery. Stanowią przemyślane połączenie wagi elektronicznej i czytnika kodów kreskowych. Pozwalają na jednoczesne ważenie i skanowanie produktów, co przyspiesza obsługę klienta. Najczęściej są wykorzystywane w średnich i dużych placówkach handlowych.
  5. Szuflady kasowe. Pozwalają na bezpieczne i niezawodne przechowywanie banknotów i bilonów. Są zamykane na zamek i wyposażone w funkcję otwarcia przez urządzenie fiskalne.

Urządzenia peryferyjne do kas i drukarek fiskalnych – co jeszcze może się przydać w biznesie?

Wraz z upowszechnieniem się technologii dotykowych rośnie wykorzystanie na stanowiskach sprzedażowych monitorów typu single- i multi-touch. Pozwalają one użytkownikowi wchodzić w interakcję z oprogramowaniem poprzez dotykanie ekranu palcem. W efekcie usprawniają i ułatwiają pracę na stanowisku sprzedażowym, a jednocześnie przyspieszają obsługę klientów. Znajdują zastosowanie nie tylko w handlu, ale również w:

  • gastronomii,
  • hotelarstwie,
  • przemyśle,
  • branży rozrywkowej,
  • branży medycznej.

Wśród urządzeń peryferyjnych, które są chętnie wykorzystywane przez przedsiębiorstwa, wymienić można również drukarkę etykiet. Dzięki niej możliwe jest umieszczanie na drukowanych elementach różnych treści, np. kodów kreskowych, informacji o promocjach i naliczonych rabatach czy też sloganów reklamowych. W efekcie pozwala na automatyzację procesów zarządzania danymi.

Urządzenia peryferyjne rozszerzają możliwości kasy lub drukarki fiskalnej. Dlatego nie może ich zabraknąć na żadnym stanowisku sprzedaży. Wbrew jednak pozorom znajdują zastosowanie nie tylko w handlu, ale również branży gastronomicznej, hotelarstwie czy też przemyśle. Dzięki ich różnorodności produktowej z powodzeniem można je dostosować do specyfiki prowadzonej działalności.

Sprzęt znajdujący się na stanowisku sprzedaży powinien nie tylko być odpowiednio dopasowany, ale również pochodzić ze sprawdzonego źródła. Tylko rzetelny dostawca urządzeń rejestrujących i peryferyjnych zapewni szeroki wybór sprzętów oraz zagwarantuje ich niezawodność, solidność i trwałość.

Prev Post

Karaluchy – skuteczne sposoby na zwalczanie insektów

Next Post

Etapy budowania silnej marki osobistej

post-bars

Podobne