Najgorsze torty weselne

Autor: Data: 31 maja 2017, 23:24 Kategorie: Jedzenie i napoje Komentarzy: 22

Wszystkie Panny Młode mają obawy, że podczas wesela coś pójdzie nie tak. Jednym z elementów, o który się boją, jest właśnie tort, bo na niego nie mają do końca wpływu. Znajdujesz firmę, która ma za zadanie upiec tort taki, o jakim marzysz. Dokładnie taki, jak na obrazku, który im przedstawiasz. I nagle przychodzi ten dzień, tort wyjeżdża na środek sali, a ty sobie myślisz: „Czy to jest jakiś kiepski żart?”. I nie wiesz, czy się wstydzić, płakać, uciekać, czy się śmiać…

Kiedyś torty ślubne właściwie się od siebie nie różniły. Obecnie sztuka cukiernictwa przechodzi samą siebie i, choćby podczas Targów Ślubnych, można zobaczyć małe tort-arcydzieła. Moment wjechania tortu to jedna z najważniejszych chwil podczas wesela. Zdjęcie podczas krojenia go to must have w ślubnym albumie. Kiedy zobaczysz te zdjęcia, pomyślisz: „Jak one mogły się tam znaleźć?! Kto na to pozwolił?”.

Nierzadko zdarzają się przypadki błędnego napisu na torcie. Czasem to literówka, czasem błąd ortograficzny. Warto sprawdzić dwa razy czy to, co napisaliśmy na kartce dla cukiernika, jest napisane poprawnie. Niestety nie od was już będzie zależeć, czy osoba wykonująca wypiek jest analfabetą, czy nie.

Tutaj błąd polega na napisaniu „weeding” (z ang. weed oznacza ‘chwast’, ale jest równie często używanym słowem określającym marihuanę) zamiast „wedding”. Niefartownie też wyglądają w tym przypadku zielone elementy ozdabiające tort.

Pamiętajcie, żeby przesadnie nie oszczędzać na dostawcy, ponieważ może was zaskoczyć „usypana” żółta wydma ozdobiona sztucznymi, tanimi kwiatami. Moje jedyne skojarzenie to nieudolnie wykonany przez dziecko zamek z piasku na plaży. Jak to w ogóle pokroić?! Łopatą?!

Skoro już o krojeniu mowa, to królestwo dla tego, kto odważyłby się podejść z nożem do tego wypieku. Ktoś tu chyba nie mógł się zdecydować na kolor, kształt i liczbę pięter.

Jeżeli macie konkretne wymagania wobec cukiernika i idziecie do niego ze zdjęciem konkretnego tortu, musicie liczyć się z kosztami. Chyba że chcecie, żeby wasze cudo wyglądało tak, jak te tutaj.

Kiedy widzę ten tort, który był świetnie zaprojektowany na wesele o tematyce podróżniczej, na myśl przychodzą mi kobieta i mężczyzna, którzy już raz byli w związku małżeńskim z innymi partnerami i… mają po prostu wielki bagaż doświadczeń.

A teraz wyobraźcie sobie, że jesteście wielkimi fanami sagi filmowej George’a Lucasa „Gwiezdne Wojny”. Wyprawiacie wesele z motywem przewodnim tego właśnie filmu. I chcecie, aby również wasz tort był częścią tej układanki. I mimo że w zasadzie nie ma się do czego przyczepić, bo tort jest wykonany dobrze, to może warto było pomyśleć o jakimś innym elemencie, symbolu, postaci niż Jabba, który sfotografowany od tyłu wygląda jak wielka, za przeproszeniem, kupa.

Jak wyobrażacie sobie przesadę w tym temacie? Ja ją sobie wyobrażam jako tort w kształcie Panny Młodej. Po minie zainteresowanej też nie widać entuzjazmu. Pewnie się zastanawia, czy naprawdę aż tak źle wygląda w rzeczywistości… Ciekawe, czyj to był pomysł? Jej czy jego?

Fragment z liturgii sakramentu małżeństwa mówi „till death do us part”, czyli „dopóki śmierć nas nie rozłączy”. Projektant tego tortu wziął to chyba zbyt dosłownie i jako „dekorację” tortu użył gałek ocznych, palców i uszu. Brr… Strach się bać!

A skoro już mowa o strachu, to istnieją Pary Młode, które za temat przewodni wesela obierają zombie. I mimo że ten tort to majstersztyk, to zgodzicie się ze mną, że niewiele osób by się na niego zdecydowało. Aczkolwiek trzeba przyznać, że przyciąga uwagę.

Jednego nie można odebrać tym tortom. Gdy widzisz arcydzieło cukiernicze, to aż szkoda je kroić i jeść. W tych przypadkach tego nie ma. Możecie je bez skrupułów poćwiartować i pochłonąć. Należy mieć nadzieję, że były chociaż zjadliwe. Nie ma więc tego złego, co by na smaczne nie wyszło!

 

Źródła zdjęć:


Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

22 komentarze

 • Skrzypek

  Super weselerko.Tak trzymaj.

 • Anja

  Dzięki za fantastyczne pomysły za torty 🙂 Przyjemnie popatrzeć nawet na niektóre straszydła!

 • Ale jaja! 🙂 Ciężko uwierzyć w te pomysły 😀 Oczy bolą! 😉

 • hahah te torty są naprawdę…. fatalne 😀

 • Ja się zastanawiam, jak wyglądały miny Par Młodych 😉

 • Bueheheh! Świetne koszmarki! 😀 No dobra, ale tak na serio- takie maszkarony potrafią zepsuć ceremonię weselną :/.

 • Otóż to! Wyobraź sobie, że jest Twoje wesele i wjeżdża Ci jeden z powyższych wypieków… Wypieki na twarzy gwarantowane 😉

 • Tomasz - Tasty Way Of Life

  Ten tort z obciętymi głowami mnie przekonuje 🙂

  • Do zorganizowania wesela w stylu The Walking Dead? 😉

 • Zdecydowana większość tych niefartownych przygód z tortem to chyba chęć zaoszczędzenia pieniędzy 🙂 Niestety, stare i dosadne powiedzenie „G… kupisz, g… masz” sprawdza się wszędzie, Gdy oczekuje się czegoś wyjątkowego, nie można oszczędzać 🙂

 • Hahah tragiczne są! 🙂

 • Izabela Gmińska

  Nigdy bym nie przypuszczała, że można zrobić aż tak brzydkie torty. 🙂

 • te zombie torty chyba były na jakiś konkurs, bo nie wyobrażam sobie nawet, że ktoś mógłby taki sobie zamówić na ślub! Mam taką nadzieję, że były na konkurs 😀

  • Jak by nie było, to i tak wykonanie godne mistrza 🙂

 • Oj niektóre rzeczywiście moga się przyśnić w nocy!

 • sz

  Mnie taki ,,straszny,, tort nie przejdzie przez gardło . Za to ten piętrowy , którego nie wiesz jak pokroić – biorę w ciemno duuuuży kawał 🙂

 • Czasami to prawdziwe makabryły. 😉

 • Oj, patrząc na te zdjęcia ubawiłam się. 😉

 • O losie… Dramat, ale ten z niezliczoną ilością pięter i tortów w samym torcie do mnie przemawia 😛

  • Oj tam z krojeniem! Na niego to tylko z łyżką bezpośrednio atakować! 😉